Nowy rok - nowa ja, nowy ja. To hasło, które towarzyszy wielu osobom i dotyczy całej masy aspektów naszego życia. Od stycznia chcemy zazwyczaj wdrożyć nowe zasady, zwyczaje lub wprowadzić porządki. Jednym z aspektów, których często dotyczą noworoczne postanowienia, jest nasza garderoba. Detox szafy, wbrew pozorom, wpłynąć może bowiem nie tylko na nasz wygląd, ale także na… samopoczucie! Co dokładnie się pod tym kryje? Jak przeorganizować nasze półki, wieszaki i szuflady? Oto kilka cennych wskazówek!

Noworoczne porządki – jak zyskać więcej miejsca w szafie?

Porządki w szafie - dla jednych nieskrywana przyjemność, dla innych przykry obowiązek. Bez względu jednak na to, w której grupie się znajdujesz, mamy kilka rad, które pozwolą zachować harmonię w garderobie na dłuższy czas, co w konsekwencji będzie miało znaczenie także dla Twojego wizerunku. O samej selekcji odzieży opowiemy więcej za chwilę. Na początek przygotujmy się do całego procesu! Przede wszystkim postarajmy się o to, aby nasze półki, wieszaki i szuflady były tak zbudowane, aby pozwolić nam na zachowanie niemalże idealnego ładu. Do tego bezapelacyjnie przydadzą się różnego rodzaju kontenery, pojemniki (transparentne lub ozdobne), pudełka, woreczki, czy drewniane wieszaki. Sposób, w jaki przechowujemy nasze ubrania, ma ogromny wpływ zarówno na ich stan, ale także nasz wygląd, jak i komfort życia.

Dla przykładu - jeśli często zakładasz koszule męskie z długim rękawem, zadbaj o to, aby wisiały one w odpowiedni sposób, oddzielone od siebie tak, aby nie mieć problemu z dokonaniem wyboru, chociażby przed ważnym spotkaniem. Dodatkowo tak przechowywana koszula będzie świeża, do tego od razu gotowa do założenia, w świetnym stanie. Zanim więc przejdziesz do selekcji ubrań, dostosuj swoją szafę do preferowanych przez Ciebie elementów garderoby. Odpowiednie gadżety z pewnością pozwolą na idealne zaprojektowanie całości, a przez to uzyskanie większej ilości miejsca i łatwość przechowywania ubrań na każdą porę roku!

Sztuka selekcji ubrań kluczem dobrej organizacji

Detox szafy to szalenie ważna sprawa. Dokonując selekcji odzieży, wpływamy na kilka aspektów naszego życia. Po pierwsze, przeorganizowanie odzieży ma znaczenie po prostu dla spokoju naszego ducha. Jeśli wiesz, gdzie znajdują się określone gadżety, bluzki, czy spodnie, a może masz je poukładane zgodnie z określonymi stylizacjami - zyskujesz bardzo wiele czasu. Tego typu selekcja wpłynie na to, że przed pracą, czy ważnym spotkaniem nie będziesz dręczyć się pytaniami "co mam na siebie włożyć?", co znajdzie swoje odzwierciedlenie po prostu w Twoim nastroju. Wydawałoby się, że to mała rzecz, ale uwierzcie nam na słowo - zmieni wiele w waszym życiu! Ponadto optymalna selekcja, która będzie kluczem do dobrej organizacja szafy, pozwoli nam także na… niezaśmiecanie planety! Jeśli dobrze znamy swój styl, wiemy, jakie ubrania są zawsze modne, czy preferujemy casual, czy sukienki wieczorowe - nie musimy co miesiąc robić zakupów i na nowo uzupełniać garderoby często zbędnymi produktami.

Które ubrania wyrzucić, a które zostawić w swojej szafie?

Porządki w szafie to proces, który powinniśmy dokładnie zaplanować. Przede wszystkim dokonajmy wspomnianej już selekcji pod określonymi aspektami. Ubrania możemy podzielić na przykład na osobne zestawy samych spodni, bluz, sukienek, jeansów damskich, męskich, czy koszulek. Następnie przeanalizujmy dokładnie każdą z tych grup. Wybierzmy z każdej z nich elementy, które są zniszczone, nie pasują do naszego stylu, postury. Z rozmiarów nieadekwatnych do naszej sylwetki także powinniśmy zrezygnować. Ważne, aby nie kierować się sentymentem, możliwością założenia czegoś w przeszłości. Nowy rok to czas podsumowań - jeśli danej rzeczy nie nosiłaś/nosiłeś przez ostatnie 12 miesięcy, nie jest ona nam potrzebna. Zbędną odzież (oczywiście tę, która jest w dobrym stanie) możesz oddać na zbiórki dla potrzebujących, sprzedaż, lub przekazać komuś bliskiemu. Ważne, aby dać im drugie życie!

Ubrania zawsze modne. Czy masz je w swojej szafie?

Wiele osób wprowadziło w swoich domach szafy kapsułowe. Jest to rodzaj garderoby składającej się z kilkunastu elementów, które pasują do siebie wzajemnie i mieszane, tworzą odrębne stylizacje. Nawet jeśli jednak jesteś kolorową, ekscentryczną fashionistką - zawsze warto mieć klasyczne produkty, które są zawsze modnymi fasonami. Bez wątpienia zaliczają się do nich t-shirty Calvin Klein. Zarówno białe, jak i czarne, męskie i damskie, z różnorodnymi rodzajami dekoltów - to dobry pomysł. W modzie zawsze będą także eleganckie małe, czarne, sukienki wieczorowe. Bez względu na to, czy szykujesz się na spotkanie z przyjaciółmi, czy romantyczną kolację, wystylizuj tego rodzaju sukienkę i po prostu zrób furorę! Przeanalizuj zawartość swojej szafy i sprawdź, czy znajdują się tam także odpowiednie spodnie, jak chociażby jeansy damskie. Te w klasycznej, jednokolorowej wersji, przez przetarć, będą idealnym dopełnieniem niemalże każdej stylizacji, o każdej porze roku! Panowie powinni uzupełnić szafy o bluzy męskie wkładane, zaś Panie o bluzki damskie z krótkim rękawem. To gwarancja looku idealnego!

Noworoczne porządki w szafie to, wbrew pozorom, ważny krok, który ostatecznie wpływa na komfort naszego życia. Dobra organizacja garderoby zaoszczędzi czas, pieniądze i pozwoli Ci stworzyć modne stylizacje, które będą zgodne z Twoim charakterem i upodobaniami.